23 rokov, čas na životnú zmenu?

23 rokov

Čo bežného človeka napadne ako prvé, keď sa povie číslo 23? Niekoho možno to, že ide o prvočíslo. Iného možno niečo iné. Avšak ja osobne viem, že ide o moje životné číslo. Celé sa to asi začalo v roku 1993, konkrétne 23. januára, kedy som sa narodil.Následne sa to číslo akosi so mnou spájalo aj počas života. Počas školy som napríklad býval 23. v triednom výkaze (zoradenom podľa abecedy). Niekoľko krát mi číslo 23 prinieslo aj šťastie v podobe tombolových lístkov a následných výhier. Je ťažké zhodnotiť, či toto číslo má skutočný a merateľný vplyv na môj život alebo ide len o tzv. “black swan” efekt. Pravdou však ostáva, že už som si naň navykol.

Dnes som sa však dostal do veku 23 rokov. A v hlave ma začala trápiť otázka, bude aj v tomto prípade moje šťastné číslo niečo znamenať a bude najbližší rok pre mňa unikátnym? Áno, bude! No tentokrát pôjde iba len o moje vnútorné rozhodnutie. Ak letmo hľadím na generáciu mojích rovestníkov, tak niekedy len ostávam v úžase, čoho sú ľudia v mojom veku schopný dosiahnúť. Po dlhých rokov školy, puberty a úvodných rokoch oťukávania sa so životom dospelého človeka sa už pomaličky začíname zoznámovať s tým, o čom je reálny život.

Nie jeden sa môže nad týmto tvrdením pousmiať, no v skutočnosti prvotné skúsenosti spojené s mládežníckou nerozvážnosťou a nebojácnosťou padnúť k zemi tvoria ten správny mix na skúšanie nových vecí. Okrem toho je to ten správny čas, kedy si ešte možeme vyberať medzi tým, čo nas baví a čo “uživí” našu (jednočlennú) rodinu.

Preto som si aj ja povedal, že prichadzajúci 23. rok môjho života bude niečim výnimočným. Opustím svoju komfortnú zónu a vydám sa za plnením svojích tajných túžob, zlepšovaním seba, svojích vedomostí a svojho okolia. Na najbližší rok tak už mám hneď niekoľko plánov a každý ma môže posúnuť do úplne nových zákutí života. A čo vy, čo nové v živote sa chystáte v dohľadnej dobe vyskúšať?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *