Ako nájsť vnútornú motiváciu?

Trápi vás pocit, že sovj život nežijete pre seba ale pre niekoho iného? Ak áno, tak to základ neúspechu. V živote sa treba riadiť tým, čo nás vnútorne motivuje. Človek následne dokáže robiť obrovské veci a prekonávať aj nemožné. Ako ale zistiť, čo v skutočnosti je naša vnútorná motivácia?

Prvá vec po zobudení

Mam prirodzenú chuť sa tejto svojej motivácií venovať ako prvej veci hneď po zobudení. Krátko po zobudení je človek jednak plný sily, no hlavne po kvalitnom spánku máme prázdnu hlavu od všetkých myšlienok, ktoré nás trápili predchádzajúci deň. Čo teda napadne nášmu mozgu ako prvé, tak to je pravdepodobne tým, čo sa nám podprahovo snaží naznačiť, že by sme mali robiť.

Posledná vec pres spánkom

A opačne. Tesne pred spaním sme už so silami na konci, únava sa na nás už určite prejavuje. Ak aj napriek tomu nájdeme chuť a dostatok energie na to, aby sme sa niečomu venovali, tak náš mozog teda danú aktivitu určite víta. Inak by sme radšej prokrastinovali a nechali si to na nasledujúci deň … potom na nasledujúci … a tak dookola, až kým by sme na danú aktivitu nezanevreli úplne.

Priatelia už o tom dávno vedia

Ak je v mojom živote niečo, čo chcem skutočne robiť, tak s najväčšou pravdepodobnosťou som o tom už svojím priateľom o tom dávno povedal. Je to taký ten prirodzený filter, kedy svojmu okoliu podvedome rozprávame len o tých veciach, ku ktorým máme istú emóciu. Ak nás niečo štve, posťažujeme si. Ak nás niečo uspokojuje, radi sa pochválime. Ak ale niečo v nás nevyvoláva žiadnu emóciu, jednoducho o tom vôbec nehovoríme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *