Niečo nové v živote

If you want something you've never had, go do something you've never done

Koľko krát sa vám v živote stalo, že máte pocit, ako keby ste žili len v nejakom otrepanom stereotype? Stále dookola tie isté veci, zážitky a udalosti. Žiadna zmena, chýba vám niečo nové a vzrušujúce? To je niečo, do čoho časom upadne každý z nás. Ako sa tomu ale ubrániť?Je to až primitívne jednoduché. Treba sa pustiť do nových vecí. Niekedy ma až udivuje, ako ľudia dokážu dlhodobo zotrvávať v praktikovaní toho istého dookola s očakávaním, že im to prinesie niečo iné. Ak vás dlhodobo nejaká práca nebaví, nestane sa to, že jedného dňa to bude tá najlepšia práca na svete. Ak nejaký vzťah dlhodobo nefunguje, nebude to zo dňa na deň tou láskou na celý život. Ak sa dlhodobo nevenujem svojím záľubam, tak to neznamená, že iné aktivity (ktoré praktikujem) sa stanú mojími záľubami.

Komfortná zóna

Komfortná zóna a svet mimo nej
Komfortná zóna a svet mimo nej

Pre každého z nás existuje tzv. komfortná zóna. To je niečo, čo nám dáva pocit bezpečia, komfortu. Napríklad práca, ktorá nám prináša pohodlný príjem na bežný život. Alebo ľudia, ktorých poznáme a vieme, čo máme od nich očakávať. Prostredie, pri ktorom presne vieme, čo nám môže ponúknuť (alebo zobrať). My ľudia máme prirodzenú tendenciu si takúto komfortnú zónu okolo seba vytvárať. Dáva nám to patričný pocit bezpečia. A to je určite super vec. Veľkou nevýhodou avšak je to, že práve komfortná zóna nám zo života vytvára stereotyp.

Avšak to skutočné vzrušenie zo života pre nás nastáva mimo tejto komfortnej zóny. Pri spoznávani niečoho nového. Či už ide o novú prácu, krajinu, priateľov, kultúry. Všeobecne ak spoznávate niečo nové nám zamestnáva mozog a to tým správnym spôsobom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *